Zárbetét
Zárbetét kínálatunkban megtalálhatók normál és gombos kivitelű zárbetétek, valamint félbetétek minden méretben. Gyártók szerint Abus, Elzett, Mul-T-Lock, RB-Locks zárbetét.
A mai korszerű zárbetét (hengerzárbetét) az első védelmi vonalat jelenti a vagyonbiztosításban.
Hiába egy többpontos ajtózár vagy egy nagy teherbírású hevederzár, ha a zárbetét könnyen feltörhető, kinyitható.
Feladata a kulcs azonosítása, és egyezés esetén a nyitási művelet megengedése. Feltörése, kifúrása vagy maghúzása ellen a gyártók különféle technikai megoldásokkal erősítették meg a belső szerkezetet, hogy megfeleljen a betörés elleni védelemnek.
Forgalmazott zárbetét márkáink: Abus, Elzett, Mul-T-Lock, RB Keylocx zárbetét
|
Hogy segítsük döntését, választását röviden jellemezzük azokat a zárnyitási technikákkal szembeni ellenállásuk szerint.
- Finom nyitás, zárfésülés, letapogatás ellen védett,
- magkihúzás ellen védett,
- savazás ellen védett,
- hengerzár törés ellen védett,
- kulcs ütés (bumping key) ellen védett,
- illetéktelen kulcsmásolás ellen védett.
- Azonos zárlattal is.
Kulcsmásolás minden típusú zárbetéthez.
Webáruházunk kínálatában igyekeztünk, hogy minden vásárlói igényt kielégítsünk, ezért a néhány ezer forintos alapbiztonságú zárbetétektől kezdve a középkategóriás, (általában lakásbejárati ajtókhoz használt) zárbetéteken át a legmagasabb biztonsági szintet nyújtó csúcskategóriás zárbetéteteket is megtalálja webáruházunk termékei között.
Hogy megkönnyítsük a megfelelő kiválasztását minden kategóriában a zárbetéteket biztonsági szint szerint osztályoztuk egy 1-10-ig terjedő skálán. Mit jelent ez? Minél magasabb a biztonsági szint annál hatásosabb védelmet nyújt betörési kísérlet esetén vagyis több betörési módszernek ellenáll. Javaslatunk, hogy bejárati ajtóba minimum 6-os vagy ennél magasabb biztonsági szintű zárbetétet válasszon! Az 1-5-ös szintű zárbetéteket csak kertkapuk, garázsok, pinceajtók, közös társasházak bejáratához stb. ajánljuk.
A zárbetétek biztonsági szintjétől függetlenül egy dolgot mindenképp érdemes fejben tartanunk: még ha egy betörőnek meg is van minden eszköze és tudása, ideje nem biztos, hogy lesz annyi, hogy vállalja a feltörésével járó kockázatot.
Típusai: |
Normál zárbetétek:
Minden olyan zárbetétet, melynek mindkét oldala mechanikusan kulccsal nyitható ebbe a kategóriába soroltunk. A típusok között az alapbiztonsági szintet nyújtó zárbetétektől kezdve a közepes védelmet nyújtó zárbetéteken át a legmagasabb védelmet nyújtó csúcskategóriás zárbetéteket is megtaláljuk.
Gombos zárbetétek:
A gombos betétek annyiban különböznek a normál zárbetétektől, hogy a belső oldalon kulcs helyett egy modern megjelenésű forgatógombbal tudjuk nyitni és zárni. A kényelmen felül a másik nagy előnyük, hogy nem lehetséges belül felejteni a kulcsot ezáltal kizárni magunkat a lakásból, ha a külső oldalon nincs kilincs. Gyárilag gombosra szerelt kivitelben a gyártók csak a leggyakoribb méreteket készítik el előre legyártva, azonban jó hírünk, hogy számos normál cilnderzárbetétet át tudunk alakítani gombos működtetésűre.
Biztonsági kódkártyás zárbetétek (védett profilú kulcsos zárbetétek):
Vásárlóink többször keresnek kódkártyás zárbetétet, azzal a tudattal, hogy a kódkártyás zárbetétekhez kulcsot csak a kódkártya felmutatásával lehet másolni, tehát illetéktelen személyeknek nem. Azonban felhívnánk figyelmét, arra, hogy ha egy zárbetéthez egy kódkártyát is adnak, nem jelenti azt, hogy illetéktelen kulcsmásolás ellen védett (nem védett kulcsprofil)! Vannak olyan zárbetétek, melyeknél a kódkártya a kulcs utánrendelési lehetőségére szolgál (pl. összes kulcs elvesztése esetén), de kulcsmásolásnál nem kell felmutatni.
Elektronikus zárbetétek:
Az elektronikus zárbetétek működtetéséhez nincs szükség kulcsra, nyitni és zárni egy tetszőlegesen beállítható számkombinációs kóddal lehetséges egy az ajtóra vagy az ajtó mellé felszerelhető vezérlőpanelen. Az elektronikus zárbetétekhez opcionálisan megvásárolható távirányító, vagy vezeték nélküli billentyűzet.
Félbetétek:
Legtöbbször elektronikus kapcsolódobozokban és garázsajtókban találkozhatunk velük, ezeknek a zárbetéteknek csak az egyik oldala kulcsos nyitású, a másik oldalán csak egy rövid csonk található, amely a tolókavivőt tartja.
Ovális zárbetétek:
Általában vékony (30 mm-es zártszelvénybe beszerelhető) portálzárakban találkozhatunk ezekkel típusokkal.
Másodzárhoz való zárbetétek:
Kiegészítő védelemre szolgáló másodzárak és kívülről kulccsal nyitható elektromos zárak cserélhető alkatrészeit találjuk ebben kategóriában.
Mivel bizonyos zárbetétek több típusba is besorolhatók, ezért hogy segítsük a könnyebb tájékozódást webáruházunkban ezek a zárbetétek több kategóriában is megtalálhatók.
Több zárbetét azonos kulccsal: Amennyiben több betétet is szeretne vásárolni és azt is szeretné, hogy ugyanazzal a kulccsal legyenek nyithatók, akkor webáruházunkon keresztül van lehetőség zárbetéteteket rendelni azonos zárlattal. Az egyforma kulcsos zárbetétekről további információt a https://citylock.hu/spg/354984/Zarrendszerek oldalon talál. |
A zárbetét méretének meghatározása
Mérete az ajtólap vastagságához igazodik ezért vásárlás előtt elkerülhetetlen a pontos hossz meghatározása. A legtöbb ajtót mindkét oldalról lehet kulccsal működtetni ezért két mérettel jellemzünk.
Az "A" méret és a "B" méret a fenti ábrán megegyezik, mivel ez egy szimmetrikus betét.
Az ajtó vastagságának növekedésével a zárbetét hossza is növekszik, illetve az ajtó kialakításától függően a betét aszimmetrikus is lehet. Ez esetben az "A" méret és a "B" méret eltérő.
A zárbetét méretét akkor is meghatározhatjuk ha nincs betét az ajtóban. Az ajtó élénél állva a zártest középvonalától megmérjük a kilincs címkék síkjának a távolságát az alábbi ábra szerint:
Itt is mindkét oldal méretére szükség van illetve a két érték összege a zárbetét teljes hosszát adja ki:
"A" méret + "B" méret = A teljes hossz
Lakásunk, otthonunk biztonsága érdekében érdemes olyan betétet választanunk amely ellenáll a legelterjedtebb, leggyakrabban használt betörési technikáknak mint például a zártörés, zárfúrás, fésülés.
Nem elég egy többpontos ajtózár, biztonsági ajtó vagy hevederzár, ha könnyen feltörhető, kinyitható. A tökéletes biztonság eléréséhez elengedhetetlen a megfelelő zárbetét kiválasztása a zárszerkezetünkhöz.
Különbséget kell tennünk normál és biztonsági zárbetét között. Funkciójukat tekintve ugyanazt a feladatot látják el, azonban egy normál zárbetét esetén 5-6 csap gondoskodik az ajtó védelméről, biztonsági zárbetét esetében már legalább 9-10 csapról beszélhetünk.
Egy normál zárbetét tízezres kulcs kombinációval rendelkezik. Biztonsági cilinder esetén a csapok vagy diszkek számának növelésével ez a szám akár az egymilliót is meghaladhatja. Ez jelentősen megnehezíti a zárbetét feltörését, illetve megnöveli az illetéktelen nyitásához szükséges időt.
A kulcs variáció számának növelése mellett az is fontos, hogy arról illetéktelen ne készíthessen másolatot. Biztonsági zárbetéthez a gyártó mellékeli a kulcshoz tartozó kódkártyát amely feltétlenül szükséges ha pótkulcsra lesz szükségünk. Ennek a kártyának a felmutatásával igazoljuk azt, hogy valóban mi vásároltuk a zárbetétet, nem kell attól félni, hogy illetéktelenek egyszerűen készítenek egy másolatot lakáskulcsunkról. Vásárláskor kérdezzük meg az eladót, hogy a kulcs másolásához feltétlenül szükséges-e a kódkártya és annak használatára.
A zárbetétek gyártói évről évre új technikai megoldásokat alkalmaznak, hogy naprakészek legyenek a betörők legújabb furfangjai ellen. A zárbetét törése, kifúrása vagy maghúzása ellen újabbnál újabb technikai megoldásokkal rukkolnak elő ezzel növelve a zárbetét nyitására fordítandó időt betörési kísérlet esetén.
Normál zárbetétet kerti kapuba vagy irodaházak belső ajtóiba érdemes használni. Lakások, irodák esetében lehetőleg válasszunk törés, fúrás, fésülés elleni védelemmel ellátott, magas biztonsági szintű zárbetétet.
Cserére általában akkor kerül sor ha az ingatlan gazdát cserél vagy elhagyjuk a kulcsát, esetleg tönkremegy. A használat során mint minden mechanikus szerkezet a zárbetét is kopik. Ennek következtében 5-10 év elteltével tapasztalhatjuk, hogy a kulcs nehezen megy a zárba, esetleg akad. Ha ez előfordul fontoljuk meg a zárbetét cseréjét még mielőtt tönkremegy mert ezzel sok bosszúságtól kímélhetjük meg magunkat.
Webshopunkban széles kínálatából válogathat ráadásul azonos zárlatú (egykulcsos), főkulcsos és vezérkulcsos zárrendszerek kialakításában is állunk rendelkezésére.
Védje otthonát és értéktárgyait üzletünk vagy webshopunk kínálatából, akár ingyenes házhozszállítással is rendelhet zárbetétet online!
Ha további kérdése van várjuk megkeresését, telefonon és levélben is állunk rendelkezésére.
Telefon: 06-1-250-1471
citylock.hu - Zárbetét webáruházunkból vagy szaküzletünkből.